Bănci comerciale


Sigla Website Telefon
Alpha Bank România 021.209.99.99
Banca Română de Credite şi Investiţii 021.200.61.11
Banca Comercială FEROVIARA 0374.11.10.10
Banca Comercială Intesa Sanpaolo România 021.405.36.00
Banca Comercială Română (BCR) 0801.0801.227
BCR Banca pentru Locuinţe 0801.080.275
Banca de Export-Import a României EXIMBANK 021.319.29.29
Banca Românească - Membra a Grupului National Bank of Greece 021.305.90.00
Banca Transilvania 0264.407 150
Bancpost 021.308.09.01
Bank Leumi România 021.206.70.75 - 77
BRD - Groupe Société Générale 021.301.61.00
CEC Bank 021.311.11.19
Crédit Agricole Bank România 021.408.49.54
Credit Europe Bank (România) 021.406.40.00
Garanti Bank 021.208.92.60
Idea Bank 021.318.95.00
Libra Internet Bank 021.20.88.000
Marfin Bank (România) 021.206.42.00
OTP Bank România 021.307.57.00
021.308.57.10
Patria Bank 0800.410.310
Piraeus Bank România 021.303.69.69
Porsche Bank România 021.208.26.00
ProCredit Bank 021.201.60.00
Raiffeisen Bank 021.306.10.00
Raiffeisen Banca pentru Locuinţe 021.233.30.00
UniCredit Bank 021.200.2000


Sucursale ale instituţiilor de credit străine 
Alior Bank SA Varșovia
- Sucursala Bucureşti -
0048.12.19.502
Bank of Cyprus plc Nicosia
- Sucursala România -
-
BLOM Bank France S.A. Paris
- Sucursala România -
021.302.72.00
BNP Paribas Fortis SA/NV
- Sucursala Bucureşti -
021.310.09.70
Citibank Europe plc, Dublin
- Sucursala România -
021.203.55.50
ING Bank N.V., Amsterdam
- Sucursala Bucureşti -
021.222.16.00
TBI Bank EAD Sofia
- Sucursala Bucureşti -
021.529.86.00
Veneto Banca Spa Italia Montebelluna
- Sucursala Bucureşti -
021.233.07.12/26