Cursul de schimb

Leu (RON)


10 iun.201911 iun.201912 iun.201913 iun.201914 iun.2019
Dolarul australianAUD2,90882,90192,89862,88882,8912
Leva bulgăreascăBGN2,41242,41502,41482,41472,4147
Dolarul canadianCAD3,14543,14723,13493,14133,1421
Francul elveţianCHF4,21214,20764,20434,21204,2095
Coroana cehăCZK0,18420,18410,18440,18460,1848
Coroana danezăDKK0,63180,63240,63240,63230,6325
Lira egipteanăEGP0,24940,24960,24960,24960,2500
EuroEUR4,71824,72324,72294,72274,7228
Lira sterlinăGBP5,29995,30375,31085,30165,3006
100 Forinţi maghiariHUF1,47341,47331,46821,46561,4679
100 Yeni japoneziJPY3,84593,83973,85173,85733,8726
Leul moldovenescMDL0,23120,23060,23080,23010,2301
Coroana norvegianăNOK0,48250,48250,48250,48300,4828
Zlotul polonezPLN1,10701,10701,10801,10871,1097
Rubla ruseascăRUB0,06450,06470,06440,06470,0650
Coroana suedezăSEK0,44260,44190,44150,44130,4436
Lira turceascăTRY0,72010,72080,71820,71490,7083
Dolarul americanUSD4,17474,17244,16964,18334,1899
Randul sud-african ZAR0,28080,28280,28210,28160,2826
Realul brazilianBRL1,07661,07371,08121,08171,0885
Renminbi-ul chinezescCNY0,60230,60360,60260,60440,6050
Rupia indianăINR0,06000,06010,06010,06020,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,35180,35310,35270,35370,3536
Peso-ul mexicanMXN0,21760,21760,21750,21810,2182
Dolarul neo-zeelandezNZD2,76312,74862,74362,74632,7386
Dinarul sârbescRSD0,04000,04000,04000,04000,0401
Hryvna ucraineanăUAH0,15830,15800,15760,15840,1583
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13661,13591,13521,13891,1407
Kuna croatăHRK0,63600,63730,63700,63700,6373
Bahtul thailandez THB0,13320,13330,13350,13390,1345
Gramul de aurXAU178,2726177,4099179,2853179,8190182,3449
DSTXDR5,78245,78385,78325,79285,7990
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile