Cursul de schimb

Leu (RON)


2 mar.20213 mar.20214 mar.20215 mar.20218 mar.2021
Dolarul australianAUD3,15713,15503,14993,13523,1502
Leva bulgăreascăBGN2,49242,49342,49432,49672,4970
Dolarul canadianCAD3,20413,19813,20093,21973,2419
Francul elveţianCHF4,41614,40484,38804,40654,4060
Coroana cehăCZK0,18640,18670,18610,18540,1852
Coroana danezăDKK0,65550,65590,65610,65660,6568
Lira egipteanăEGP0,25790,25780,25790,26070,2617
EuroEUR4,87474,87684,87844,88314,8838
Lira sterlinăGBP5,63295,64125,64375,64785,6917
100 Forinţi maghiariHUF1,34141,34141,33751,33331,3297
100 Yeni japoneziJPY3,79243,77233,77373,77073,7890
Leul moldovenescMDL0,23160,23140,23020,23090,2309
Coroana norvegianăNOK0,47520,47730,47470,47690,4799
Zlotul polonezPLN1,07481,07581,07201,06611,0643
Rubla ruseascăRUB0,05450,05470,05490,05480,0551
Coroana suedezăSEK0,48100,48220,47990,47960,4796
Lira turceascăTRY0,55300,54720,54280,54540,5394
Dolarul americanUSD4,05354,03414,05034,09244,1118
Randul sud-african ZAR0,26910,27020,26890,26690,2655
Realul brazilianBRL0,71840,71070,72070,72180,7225
Renminbi-ul chinezescCNY0,62650,62400,62620,63080,6298
Rupia indianăINR0,05530,05540,05570,05600,0562
100 Woni sud-coreeniKRW0,36060,35930,35990,36220,3629
Peso-ul mexicanMXN0,19600,19520,19430,19250,1912
Dolarul neo-zeelandezNZD2,94272,94082,93432,91622,9275
Dinarul sârbescRSD0,04150,04150,04150,04150,0415
Hryvna ucraineanăUAH0,14500,14500,14610,14760,1475
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10351,09831,10271,11411,1194
Kuna croatăHRK0,64320,64320,64340,64490,6445
Bahtul thailandez THB0,13390,13310,13340,13410,1336
Gramul de aurXAU225,4539223,8538223,2049223,0612223,8171
DSTXDR5,81915,80445,81715,84825,8647
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile