Cursul de schimb

Leu (RON)


17 sep.202120 sep.202121 sep.202122 sep.202123 sep.2021
Dolarul australianAUD3,06933,05713,06913,05703,0732
Leva bulgăreascăBGN2,52952,52992,53012,53062,5304
Dolarul canadianCAD3,31773,29253,30563,29713,3310
Francul elveţianCHF4,53094,53414,55894,57384,5640
Coroana cehăCZK0,19550,19450,19480,19480,1953
Coroana danezăDKK0,66530,66540,66550,66560,6655
Lira egipteanăEGP0,26730,26930,26860,26850,2687
EuroEUR4,94734,94814,94854,94954,9490
Lira sterlinăGBP5,78805,77615,77255,75095,7704
100 Forinţi maghiariHUF1,40851,40001,40221,39461,3938
100 Yeni japoneziJPY3,81973,85623,84863,85253,8391
Leul moldovenescMDL0,23820,23820,23950,23860,2383
Coroana norvegianăNOK0,48830,48190,48650,48710,4907
Zlotul polonezPLN1,08021,07571,07261,06891,0756
Rubla ruseascăRUB0,05780,05760,05760,05790,0581
Coroana suedezăSEK0,48720,48370,48650,48640,4886
Lira turceascăTRY0,48860,48760,48820,48730,4882
Dolarul americanUSD4,19994,22754,21714,21884,2218
Randul sud-african ZAR0,28680,28560,28590,28570,2888
Realul brazilianBRL0,79900,79930,79190,80040,7982
Renminbi-ul chinezescCNY0,65060,65380,65220,65240,6541
Rupia indianăINR0,05710,05730,05730,05710,0573
100 Woni sud-coreeniKRW0,35660,35580,35620,35650,3603
Peso-ul mexicanMXN0,21050,21000,21020,21020,2109
Dolarul neo-zeelandezNZD2,96952,96622,97262,96232,9764
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15750,15820,15800,15840,1589
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14341,15091,14811,14851,1494
Kuna croatăHRK0,65910,65930,65980,66040,6604
Bahtul thailandez THB0,12630,12680,12630,12620,1271
Gramul de aurXAU238,6026239,0731239,5060240,9126240,3568
DSTXDR5,97365,99665,98785,98805,9914
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile