Cursul de schimb

Leu (RON)


13 iun.201914 iun.201918 iun.201919 iun.201920 iun.2019
Dolarul australianAUD2,88882,89122,89052,90042,8962
Leva bulgăreascăBGN2,41472,41472,41582,41632,4177
Dolarul canadianCAD3,14133,14213,14553,15483,1686
Francul elveţianCHF4,21204,20954,22224,22624,2397
Coroana cehăCZK0,18460,18480,18460,18440,1846
Coroana danezăDKK0,63230,63250,63280,63290,6333
Lira egipteanăEGP0,24960,25000,25190,25140,2506
EuroEUR4,72274,72284,72494,72604,7287
Lira sterlinăGBP5,30165,30065,29255,30655,3209
100 Forinţi maghiariHUF1,46561,46791,46621,45981,4587
100 Yeni japoneziJPY3,85733,87263,89963,89203,8804
Leul moldovenescMDL0,23010,23010,23150,23180,2318
Coroana norvegianăNOK0,48300,48280,48310,48290,4889
Zlotul polonezPLN1,10871,10971,10821,10761,1108
Rubla ruseascăRUB0,06470,06500,06570,06600,0661
Coroana suedezăSEK0,44130,44360,44450,44230,4444
Lira turceascăTRY0,71490,70830,72260,72250,7279
Dolarul americanUSD4,18334,18994,22414,21934,1834
Randul sud-african ZAR0,28160,28260,28770,29020,2943
Realul brazilianBRL1,08171,08851,08631,09281,0897
Renminbi-ul chinezescCNY0,60440,60500,60980,61110,6106
Rupia indianăINR0,06020,06010,06060,06050,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,35370,35360,35610,35860,3606
Peso-ul mexicanMXN0,21810,21820,22050,22060,2211
Dolarul neo-zeelandezNZD2,74632,73862,75002,75322,7577
Dinarul sârbescRSD0,04000,04010,04010,04010,0401
Hryvna ucraineanăUAH0,15840,15830,15890,15940,1581
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13891,14071,15001,14871,1389
Kuna croatăHRK0,63700,63730,63800,63840,6388
Bahtul thailandez THB0,13390,13450,13470,13510,1353
Gramul de aurXAU179,8190182,3449182,6326182,0719185,9471
DSTXDR5,79285,79905,82715,82635,8058
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile