Cursul de schimb

Leu (RON)


18 mai.202219 mai.202220 mai.202223 mai.202224 mai.2022
Dolarul australianAUD3,30043,29543,30273,29443,2651
Leva bulgăreascăBGN2,52942,52952,52972,52942,5287
Dolarul canadianCAD3,66463,67223,65683,62253,6059
Francul elveţianCHF4,71954,82704,80484,79154,7889
Coroana cehăCZK0,20040,20010,20060,20140,2008
Coroana danezăDKK0,66480,66480,66480,66490,6646
Lira egipteanăEGP0,25700,25760,25560,25220,2498
EuroEUR4,94724,94744,94774,94724,9457
Lira sterlinăGBP5,83475,84045,83255,82545,7676
100 Forinţi maghiariHUF1,28821,27921,28641,29331,2868
100 Yeni japoneziJPY3,63973,68813,64673,63263,6243
Leul moldovenescMDL0,24720,24660,24530,24380,2418
Coroana norvegianăNOK0,48420,47860,48180,48270,4792
Zlotul polonezPLN1,06451,06551,06671,07401,0722
Rubla ruseascăRUB0,07250,07560,07760,07960,0821
Coroana suedezăSEK0,47290,47060,47130,47110,4709
Lira turceascăTRY0,29480,29520,29250,29090,2860
Dolarul americanUSD4,70204,71414,67254,63224,6170
Randul sud-african ZAR0,29520,29420,29470,29380,2932
Realul brazilianBRL0,95200,94870,94750,94930,9588
Renminbi-ul chinezescCNY0,69740,69700,70040,69640,6921
Rupia indianăINR0,06060,06070,06020,05980,0595
100 Woni sud-coreeniKRW0,37140,36850,36880,36700,3650
Peso-ul mexicanMXN0,23640,23580,23450,23600,2323
Dolarul neo-zeelandezNZD2,98932,98982,99462,99982,9701
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15930,15970,15820,15680,1570
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,28011,28341,27211,26111,2570
Kuna croatăHRK0,65680,65620,65670,65660,6566
Bahtul thailandez THB0,13590,13640,13640,13540,1352
Gramul de aurXAU275,0113276,8333277,4633277,6524275,6983
DSTXDR6,29626,30926,28296,25296,2333
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile