Cursul de schimb

Leu (RON)


5 dec.20196 dec.20199 dec.201910 dec.201911 dec.2019
Dolarul australianAUD2,94172,94912,94532,94022,9476
Leva bulgăreascăBGN2,44212,44322,44282,44332,4436
Dolarul canadianCAD3,26803,26803,25523,25963,2578
Francul elveţianCHF4,35624,35824,35904,37714,3785
Coroana cehăCZK0,18710,18710,18720,18720,1873
Coroana danezăDKK0,63930,63950,63940,63950,6396
Lira egipteanăEGP0,26720,26680,26730,26750,2666
EuroEUR4,77644,77854,77774,77874,7794
Lira sterlinăGBP5,65495,65545,68405,68525,6715
100 Forinţi maghiariHUF1,44371,44611,44041,44111,4459
100 Yeni japoneziJPY3,95253,96673,97833,97413,9683
Leul moldovenescMDL0,24650,24650,24710,24800,2485
Coroana norvegianăNOK0,47060,47120,47210,46960,4709
Zlotul polonezPLN1,11671,11761,11551,11441,1158
Rubla ruseascăRUB0,06750,06760,06770,06780,0679
Coroana suedezăSEK0,45360,45420,45320,45300,4572
Lira turceascăTRY0,74630,74730,74360,74300,7424
Dolarul americanUSD4,30674,30694,31494,31494,3124
Randul sud-african ZAR0,29410,29390,29510,29260,2917
Realul brazilianBRL1,02351,02891,04191,04161,0401
Renminbi-ul chinezescCNY0,61180,61240,61300,61300,6126
Rupia indianăINR0,06030,06040,06080,06090,0608
100 Woni sud-coreeniKRW0,36170,36240,36240,36180,3610
Peso-ul mexicanMXN0,22170,22260,22410,22440,2242
Dolarul neo-zeelandezNZD2,81252,82852,82912,82472,8228
Dinarul sârbescRSD0,04070,04060,04060,04070,0407
Hryvna ucraineanăUAH0,18040,18160,18190,18220,1824
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17251,17251,17481,17471,1741
Kuna croatăHRK0,64210,64240,64230,64240,6426
Bahtul thailandez THB0,14200,14200,14240,14230,1425
Gramul de aurXAU204,0945204,2895203,0272203,2034203,4229
DSTXDR5,93465,93795,94675,94675,9433
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile