Cursul de schimb

Leu (RON)


4 aug.20225 aug.20228 aug.20229 aug.202210 aug.2022
Dolarul australianAUD3,37153,34783,36583,34823,3499
Leva bulgăreascăBGN2,51882,51882,51602,50792,5121
Dolarul canadianCAD3,76533,73863,74463,72903,7310
Francul elveţianCHF5,03895,04505,03925,02905,0576
Coroana cehăCZK0,19980,20030,20070,20020,2012
Coroana danezăDKK0,66190,66200,66140,65920,6603
Lira egipteanăEGP0,25290,25180,25230,25020,2508
EuroEUR4,92634,92644,92104,90504,9132
Lira sterlinăGBP5,88325,84395,83755,80895,8083
100 Forinţi maghiariHUF1,24371,24811,25221,24271,2315
100 Yeni japoneziJPY3,60333,61963,57863,55183,5598
Leul moldovenescMDL0,25000,25030,24910,24930,2490
Coroana norvegianăNOK0,49780,49340,49410,49390,4963
Zlotul polonezPLN1,04341,04631,04691,04321,0441
Rubla ruseascăRUB0,07930,07940,07960,07870,0793
Coroana suedezăSEK0,47500,47500,47420,47230,4733
Lira turceascăTRY0,26900,26800,26920,26670,2676
Dolarul americanUSD4,83254,81754,83304,79054,8027
Randul sud-african ZAR0,28850,28970,28920,28830,2911
Realul brazilianBRL0,91460,92420,93570,93720,9371
Renminbi-ul chinezescCNY0,71530,71380,71460,70950,7109
Rupia indianăINR0,06070,06080,06070,06020,0604
100 Woni sud-coreeniKRW0,36880,37110,37050,36720,3664
Peso-ul mexicanMXN0,23680,23690,23670,23700,2378
Dolarul neo-zeelandezNZD3,05023,03003,03033,01823,0331
Dinarul sârbescRSD0,04200,04200,04190,04180,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,13110,13070,13150,12990,1303
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,31571,31161,31581,30421,3076
Kuna croatăHRK0,65560,65550,65520,65300,6537
Bahtul thailandez THB0,13400,13540,13530,13530,1351
Gramul de aurXAU276,3701276,7076276,1646275,5907277,1595
DSTXDR6,38226,37076,37266,33056,3433
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile