Cursul de schimb

Leu (RON)


14 iun.202115 iun.202116 iun.202117 iun.202118 iun.2021
Dolarul australianAUD3,13373,12253,13073,13193,1162
Leva bulgăreascăBGN2,51492,51772,51762,51772,5181
Dolarul canadianCAD3,34083,33593,33353,34673,3425
Francul elveţianCHF4,51624,52084,51944,50754,4992
Coroana cehăCZK0,19370,19340,19350,19320,1931
Coroana danezăDKK0,66150,66220,66220,66210,6623
Lira egipteanăEGP0,25910,25900,25890,26280,2639
EuroEUR4,91884,92434,92414,92424,9250
Lira sterlinăGBP5,72355,71765,73245,76205,7441
100 Forinţi maghiariHUF1,40971,40271,40091,39181,3889
100 Yeni japoneziJPY3,70343,68783,69403,72443,7521
Leul moldovenescMDL0,22870,22940,22960,22940,2321
Coroana norvegianăNOK0,48870,48820,48690,48410,4811
Zlotul polonezPLN1,09251,08731,08861,08601,0833
Rubla ruseascăRUB0,05620,05650,05650,05680,0573
Coroana suedezăSEK0,48840,48850,48640,48330,4824
Lira turceascăTRY0,48770,47510,47450,47860,4771
Dolarul americanUSD4,06044,06234,06204,12264,1340
Randul sud-african ZAR0,29510,29450,29520,29310,2932
Realul brazilianBRL0,79380,80280,80510,81540,8254
Renminbi-ul chinezescCNY0,63460,63470,63480,64090,6423
Rupia indianăINR0,05540,05540,05540,05570,0560
100 Woni sud-coreeniKRW0,36320,36330,36320,36430,3659
Peso-ul mexicanMXN0,20420,20370,20350,20170,2023
Dolarul neo-zeelandezNZD2,90342,89642,90142,90502,8885
Dinarul sârbescRSD0,04180,04190,04190,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,15040,15090,15010,15170,1520
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10541,10591,10581,12241,1255
Kuna croatăHRK0,65670,65750,65810,65700,6566
Bahtul thailandez THB0,13050,13040,13030,13130,1314
Gramul de aurXAU242,7733243,3369242,8805239,3938238,2808
DSTXDR5,84575,84665,84845,89615,9062
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile