Cursul de schimb

Leu (RON)


29 iul.202030 iul.202031 iul.20203 aug.20204 aug.2020
Dolarul australianAUD2,95352,93912,93152,92422,9278
Leva bulgăreascăBGN2,47172,47072,47032,47212,4716
Dolarul canadianCAD3,08373,06463,03793,06333,0629
Francul elveţianCHF4,49254,49524,48764,48594,4795
Coroana cehăCZK0,18410,18410,18460,18380,1847
Coroana danezăDKK0,64950,64930,64910,64930,6493
Lira egipteanăEGP0,25820,25730,25540,25750,2564
EuroEUR4,83424,83214,83164,83514,8341
Lira sterlinăGBP5,33615,34355,35035,36855,3537
100 Forinţi maghiariHUF1,39161,39841,40141,40091,4026
100 Yeni japoneziJPY3,92123,91233,89523,89193,8671
Leul moldovenescMDL0,24460,24510,24540,24410,2473
Coroana norvegianăNOK0,45320,45160,44930,44940,4497
Zlotul polonezPLN1,09381,09621,09731,09411,0989
Rubla ruseascăRUB0,05680,05600,05510,05550,0557
Coroana suedezăSEK0,47010,46900,46960,46900,4694
Lira turceascăTRY0,59100,58810,58400,58870,5870
Dolarul americanUSD4,11514,10894,07804,11314,0976
Randul sud-african ZAR0,24980,24520,24080,23810,2372
Realul brazilianBRL0,79850,79470,79100,78770,7701
Renminbi-ul chinezescCNY0,58810,58660,58480,58900,5869
Rupia indianăINR0,05510,05490,05450,05470,0546
100 Woni sud-coreeniKRW0,34520,34390,34260,34420,3432
Peso-ul mexicanMXN0,18780,18530,18410,18340,1814
Dolarul neo-zeelandezNZD2,74022,72672,72442,72612,7096
Dinarul sârbescRSD0,04110,04110,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,14860,14840,14720,14840,1472
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,12031,11861,11021,11981,1155
Kuna croatăHRK0,64510,64530,64530,64680,6474
Bahtul thailandez THB0,13090,13070,13070,13180,1318
Gramul de aurXAU258,8486258,1800259,1273260,8073260,3097
DSTXDR5,79035,78395,76235,78965,7738
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile