Cursul de schimb

Leu (RON)


5 dec.20226 dec.20227 dec.20228 dec.20229 dec.2022
Dolarul australianAUD3,17783,14213,12653,15123,1553
Leva bulgăreascăBGN2,51592,51172,51482,51512,5161
Dolarul canadianCAD3,47843,43383,42103,43033,4211
Francul elveţianCHF4,99034,96674,97664,97374,9963
Coroana cehăCZK0,20200,20190,20220,20220,2025
Coroana danezăDKK0,66160,66050,66130,66140,6616
Lira egipteanăEGP0,18990,19020,19000,19030,1895
EuroEUR4,92074,91264,91864,91924,9211
Lira sterlinăGBP5,71785,69115,70215,69625,7073
100 Forinţi maghiariHUF1,19751,18381,20351,18541,1839
100 Yeni japoneziJPY3,45233,42283,40693,42093,4271
Leul moldovenescMDL0,23830,23740,23970,24120,2412
Coroana norvegianăNOK0,47730,47000,46560,46760,4669
Zlotul polonezPLN1,04791,04541,04721,04971,0508
Rubla ruseascăRUB0,07500,07400,07410,07460,0745
Coroana suedezăSEK0,45240,45100,45000,45020,4509
Lira turceascăTRY0,25070,25110,25130,25130,2500
Dolarul americanUSD4,67264,68044,68354,68524,6615
Randul sud-african ZAR0,27110,26960,27030,27220,2702
Realul brazilianBRL0,89520,88630,89450,90010,8920
Renminbi-ul chinezescCNY0,67160,66880,67100,67200,6704
Rupia indianăINR0,05710,05670,05680,05680,0566
100 Woni sud-coreeniKRW0,35990,35400,35420,35480,3576
Peso-ul mexicanMXN0,23920,23780,23660,23810,2366
Dolarul neo-zeelandezNZD2,99012,95842,96532,97332,9761
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04200,04200,0420
Hryvna ucraineanăUAH0,12650,12660,12700,12690,1262
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,27211,27431,27511,27561,2691
Kuna croatăHRK0,65150,65020,65130,65150,6513
Bahtul thailandez THB0,13460,13340,13350,13460,1339
Gramul de aurXAU269,7555266,7598267,0437268,5155268,9159
DSTXDR6,20576,19816,20326,20696,1937
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile