Cursul de schimb

Leu (RON)


19 iul.202120 iul.202121 iul.202122 iul.202123 iul.2021
Dolarul australianAUD3,07993,05843,05903,08273,0855
Leva bulgăreascăBGN2,51872,51822,51792,51762,5165
Dolarul canadianCAD3,27573,27363,29853,32373,3284
Francul elveţianCHF4,54054,54974,53744,54744,5428
Coroana cehăCZK0,19240,19210,19170,19220,1916
Coroana danezăDKK0,66230,66220,66210,66200,6617
Lira egipteanăEGP0,26690,26630,26700,26640,2669
EuroEUR4,92624,92534,92474,92414,9219
Lira sterlinăGBP5,74485,70065,70325,73605,7455
100 Forinţi maghiariHUF1,37121,37281,36701,37211,3727
100 Yeni japoneziJPY3,81083,81393,80083,78533,7865
Leul moldovenescMDL0,23240,23280,23250,23230,2311
Coroana norvegianăNOK0,46860,46400,46640,47280,4723
Zlotul polonezPLN1,07411,07111,07161,07661,0763
Rubla ruseascăRUB0,05620,05600,05630,05660,0568
Coroana suedezăSEK0,48010,47990,48090,48130,4820
Lira turceascăTRY0,48730,48750,48700,48760,4884
Dolarul americanUSD4,18244,17364,18434,17404,1823
Randul sud-african ZAR0,28900,28760,28510,28710,2833
Realul brazilianBRL0,81760,79460,80140,80440,8041
Renminbi-ul chinezescCNY0,64490,64430,64660,64550,6460
Rupia indianăINR0,05590,05600,05610,05610,0562
100 Woni sud-coreeniKRW0,36360,36360,36230,36360,3635
Peso-ul mexicanMXN0,20930,20840,20790,20710,2082
Dolarul neo-zeelandezNZD2,91502,88412,89632,90822,9190
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04190,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,15360,15340,15370,15350,1547
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13861,13621,13921,13641,1386
Kuna croatăHRK0,65670,65540,65450,65410,6533
Bahtul thailandez THB0,12730,12720,12740,12700,1270
Gramul de aurXAU242,5993243,8542242,7486241,2278242,4279
DSTXDR5,94465,93525,94225,93595,9414
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile