Cursul de schimb

Leu (RON)


27 feb.202428 feb.202429 feb.20241 mar.20244 mar.2024
Dolarul australianAUD2,99972,98442,97662,99102,9857
Leva bulgăreascăBGN2,54042,54112,54062,54102,5410
Dolarul canadianCAD3,39303,38383,37173,38653,3759
Francul elveţianCHF5,20305,22255,20725,19135,1842
Coroana cehăCZK0,19630,19620,19590,19610,1961
Coroana danezăDKK0,66650,66670,66660,66670,6667
Lira egipteanăEGP0,14820,14870,14830,14880,1479
EuroEUR4,96864,97004,96904,96994,9698
Lira sterlinăGBP5,80725,81185,80225,80835,8041
100 Forinţi maghiariHUF1,27701,27041,26341,26191,2600
100 Yeni japoneziJPY3,04723,04973,05373,05813,0432
Leul moldovenescMDL0,25590,25640,25770,25770,2587
Coroana norvegianăNOK0,43520,43380,43170,43400,4348
Zlotul polonezPLN1,15151,15381,15011,15071,1502
Rubla ruseascăRUB0,04980,05020,05040,05030,0501
Coroana suedezăSEK0,44460,44370,44340,44440,4429
Lira turceascăTRY0,14700,14760,14670,14670,1453
Dolarul americanUSD4,57854,59554,58234,59844,5788
Randul sud-african ZAR0,23890,23860,23850,23930,2403
Realul brazilianBRL0,91930,93140,92240,92510,9242
Renminbi-ul chinezescCNY0,63610,63830,63680,63870,6360
Rupia indianăINR0,05520,05540,05530,05550,0552
100 Woni sud-coreeniKRW0,34400,34420,34290,34420,3437
Peso-ul mexicanMXN0,26850,26890,26860,26990,2692
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82192,80182,78792,80302,7941
Dinarul sârbescRSD0,04240,04240,04240,04240,0424
Hryvna ucraineanăUAH0,11920,12040,12050,12050,1196
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,24661,25121,24761,25201,2466
Bahtul thailandez THB0,12780,12760,12760,12800,1278
Gramul de aurXAU299,7224299,4697299,2209303,5750306,7709
DSTXDR6,08296,09656,08666,09946,0826
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile