Cursul de schimb

Leu (RON)


20 ian.202021 ian.202022 ian.202023 ian.202027 ian.2020
Dolarul australianAUD2,95872,95192,94972,96062,9361
Leva bulgăreascăBGN2,44332,44342,44322,44352,4438
Dolarul canadianCAD3,29793,29393,29823,27383,2877
Francul elveţianCHF4,44854,45034,43784,44874,4707
Coroana cehăCZK0,19030,19050,19010,18990,1893
Coroana danezăDKK0,63950,63950,63950,63950,6396
Lira egipteanăEGP0,27360,27310,27320,27300,2741
EuroEUR4,77884,77904,77864,77904,7798
Lira sterlinăGBP5,59685,61085,62955,65865,6747
100 Forinţi maghiariHUF1,42001,42571,42441,41871,4187
100 Yeni japoneziJPY3,91183,91373,91873,93373,9810
Leul moldovenescMDL0,24580,24560,24440,24420,2443
Coroana norvegianăNOK0,48360,48100,48060,47990,4766
Zlotul polonezPLN1,12611,12581,12811,12551,1199
Rubla ruseascăRUB0,07000,06970,06950,06960,0693
Coroana suedezăSEK0,45270,45260,45330,45370,4519
Lira turceascăTRY0,73030,72770,72730,72880,7300
Dolarul americanUSD4,31054,30424,30954,31014,3348
Randul sud-african ZAR0,29620,29670,29780,30010,2980
Realul brazilianBRL1,03471,02721,02301,03041,0360
Renminbi-ul chinezescCNY0,62790,62360,62430,62170,6249
Rupia indianăINR0,06060,06050,06050,06040,0606
100 Woni sud-coreeniKRW0,37160,36910,37010,36940,3681
Peso-ul mexicanMXN0,23090,22970,22980,23010,2289
Dolarul neo-zeelandezNZD2,84742,84102,84062,84222,8455
Dinarul sârbescRSD0,04070,04070,04060,04070,0407
Hryvna ucraineanăUAH0,17690,17710,17700,17560,1761
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17351,17191,17331,17351,1801
Kuna croatăHRK0,64270,64260,64250,64200,6423
Bahtul thailandez THB0,14200,14170,14190,14130,1411
Gramul de aurXAU216,2165215,2153215,9731215,3851220,9342
DSTXDR5,94445,93785,94375,94585,9708
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile