Cursul de schimb

Leu (RON)


20 mai.201921 mai.201922 mai.201923 mai.201924 mai.2019
Dolarul australianAUD2,95282,93882,93942,93722,9369
Leva bulgăreascăBGN2,43412,43522,43512,43382,4344
Dolarul canadianCAD3,17373,18183,18393,17403,1633
Francul elveţianCHF4,22674,22984,22114,23634,2429
Coroana cehăCZK0,18470,18470,18470,18430,1842
Coroana danezăDKK0,63750,63770,63770,63740,6376
Lira egipteanăEGP0,25040,25060,25070,25380,2524
EuroEUR4,76074,76274,76254,76014,7612
Lira sterlinăGBP5,43995,42335,40245,40345,3976
100 Forinţi maghiariHUF1,45891,45611,45851,45601,4596
100 Yeni japoneziJPY3,87553,87733,86103,88443,8834
Leul moldovenescMDL0,23760,23800,23790,23700,2371
Coroana norvegianăNOK0,48600,48620,48790,48770,4881
Zlotul polonezPLN1,10691,10571,10551,10461,1078
Rubla ruseascăRUB0,06610,06620,06630,06610,0659
Coroana suedezăSEK0,44260,44190,44260,44300,4443
Lira turceascăTRY0,70440,70560,70010,69520,6992
Dolarul americanUSD4,26534,27264,26384,27554,2560
Randul sud-african ZAR0,29620,29600,29710,29530,2948
Realul brazilianBRL1,04001,04291,05561,05821,0530
Renminbi-ul chinezescCNY0,61690,61840,61790,61790,6164
Rupia indianăINR0,06130,06120,06120,06110,0611
100 Woni sud-coreeniKRW0,35710,35750,35850,35880,3585
Peso-ul mexicanMXN0,22280,22370,22440,22450,2236
Dolarul neo-zeelandezNZD2,78972,77932,77492,77282,7805
Dinarul sârbescRSD0,04040,04040,04040,04040,0404
Hryvna ucraineanăUAH0,16180,16370,16190,16230,1611
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16121,16321,16081,16411,1587
Kuna croatăHRK0,64110,64130,64140,64090,6412
Bahtul thailandez THB0,13390,13390,13350,13360,1336
Gramul de aurXAU174,7624175,2584174,6516175,4130175,4191
DSTXDR5,88205,88745,87785,88675,8735
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile