Cursul de schimb

Leu (RON)


23 mar.202024 mar.202025 mar.202026 mar.202027 mar.2020
Dolarul australianAUD2,60202,65212,69552,63962,6686
Leva bulgăreascăBGN2,47682,47702,47302,47182,4712
Dolarul canadianCAD3,12873,09833,10993,12623,1169
Francul elveţianCHF4,59724,57894,55734,54544,5616
Coroana cehăCZK0,17570,17480,17700,17540,1776
Coroana danezăDKK0,64850,64870,64770,64730,6477
Lira egipteanăEGP0,28770,28250,28390,28030,2787
EuroEUR4,84434,84454,83674,83454,8332
Lira sterlinăGBP5,25185,24355,33035,27325,3759
100 Forinţi maghiariHUF1,37631,38301,36241,35901,3656
100 Yeni japoneziJPY4,09874,03394,02054,01604,0357
Leul moldovenescMDL0,25160,25230,24700,24840,2444
Coroana norvegianăNOK0,38810,40780,40990,41560,4163
Zlotul polonezPLN1,05881,05401,05671,05591,0656
Rubla ruseascăRUB0,05620,05660,05700,05650,0563
Coroana suedezăSEK0,43380,44010,44300,43880,4398
Lira turceascăTRY0,68640,68660,69710,68600,6816
Dolarul americanUSD4,53164,45804,47224,41434,3890
Randul sud-african ZAR0,25550,25380,25660,25260,2503
Realul brazilianBRL0,89490,86680,87700,87670,8737
Renminbi-ul chinezescCNY0,63660,63170,62990,62340,6189
Rupia indianăINR0,05960,05860,05860,05870,0587
100 Woni sud-coreeniKRW0,35680,35960,36240,36070,3599
Peso-ul mexicanMXN0,18200,18110,18190,18400,1883
Dolarul neo-zeelandezNZD2,55122,59272,61902,58992,6136
Dinarul sârbescRSD0,04120,04120,04120,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,16120,16090,16000,15670,1563
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,23371,21371,21751,20181,1949
Kuna croatăHRK0,63710,63650,63560,63530,6349
Bahtul thailandez THB0,13750,13600,13630,13510,1347
Gramul de aurXAU217,7939230,0101232,9450229,2882228,9056
DSTXDR6,09996,04376,05306,00645,9979
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile