Cursul de schimb

Leu (RON)


23 nov.202024 nov.202025 nov.202026 nov.202027 nov.2020
Dolarul australianAUD3,00733,01073,00763,01273,0148
Leva bulgăreascăBGN2,49172,49012,49152,49192,4918
Dolarul canadianCAD3,14273,14403,14843,14603,1463
Francul elveţianCHF4,50704,49024,49274,50424,5081
Coroana cehăCZK0,18510,18550,18590,18640,1862
Coroana danezăDKK0,65430,65420,65480,65490,6549
Lira egipteanăEGP0,26240,26200,26160,26130,2613
EuroEUR4,87324,87034,87304,87384,8735
Lira sterlinăGBP5,48205,47385,45635,46215,4471
100 Forinţi maghiariHUF1,35211,34871,34971,35001,3462
100 Yeni japoneziJPY3,95393,92963,92323,92423,9287
Leul moldovenescMDL0,23880,23800,23870,23820,2376
Coroana norvegianăNOK0,45600,45570,46060,46100,4616
Zlotul polonezPLN1,09091,09011,09011,08941,0862
Rubla ruseascăRUB0,05400,05390,05410,05410,0538
Coroana suedezăSEK0,47740,47690,48010,48010,4795
Lira turceascăTRY0,52750,51350,51470,51930,5217
Dolarul americanUSD4,10134,09804,09694,09224,0875
Randul sud-african ZAR0,26770,26680,26880,26970,2696
Realul brazilianBRL0,76220,75320,76230,76860,7659
Renminbi-ul chinezescCNY0,62470,62290,62320,62240,6216
Rupia indianăINR0,05540,05540,05540,05540,0553
100 Woni sud-coreeniKRW0,36870,36920,37030,36960,3700
Peso-ul mexicanMXN0,20520,20430,20430,20430,2044
Dolarul neo-zeelandezNZD2,85422,86192,85652,86652,8697
Dinarul sârbescRSD0,04150,04140,04150,04150,0414
Hryvna ucraineanăUAH0,14460,14440,14430,14380,1435
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,11661,11571,11531,11411,1128
Kuna croatăHRK0,64500,64410,64470,64520,6449
Bahtul thailandez THB0,13540,13490,13500,13520,1348
Gramul de aurXAU246,1113239,0541238,3938238,7471237,6576
DSTXDR5,85095,84235,84105,83815,8339
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile