Cursul de schimb

Leu (RON)


20 feb.202021 feb.202024 feb.202025 feb.202026 feb.2020
Dolarul australianAUD2,93602,93172,92612,92732,9024
Leva bulgăreascăBGN2,44572,45562,45552,45822,4580
Dolarul canadianCAD3,34203,35323,33653,33453,3222
Francul elveţianCHF4,50784,52584,52574,53554,5312
Coroana cehăCZK0,19140,19190,19070,19050,1901
Coroana danezăDKK0,64040,64300,64290,64350,6434
Lira egipteanăEGP0,28460,28570,28490,28420,2832
EuroEUR4,78344,80264,80244,80794,8074
Lira sterlinăGBP5,70745,74065,72815,75525,7166
100 Forinţi maghiariHUF1,41511,42351,42151,42401,4171
100 Yeni japoneziJPY3,95263,97573,98804,01834,0035
Leul moldovenescMDL0,25060,25030,24930,24890,2484
Coroana norvegianăNOK0,47620,47650,47320,47370,4708
Zlotul polonezPLN1,11851,12231,11721,11751,1161
Rubla ruseascăRUB0,06950,06910,06800,06770,0674
Coroana suedezăSEK0,45180,45360,45370,45530,4539
Lira turceascăTRY0,72910,73020,72180,72060,7192
Dolarul americanUSD4,43074,44624,43954,43554,4186
Randul sud-african ZAR0,29340,29440,29310,29130,2884
Realul brazilianBRL1,01491,01191,01161,01081,0069
Renminbi-ul chinezescCNY0,63090,63230,63140,63200,6296
Rupia indianăINR0,06180,06190,06170,06170,0617
100 Woni sud-coreeniKRW0,36750,36670,36410,36490,3636
Peso-ul mexicanMXN0,23750,23470,23190,23210,2304
Dolarul neo-zeelandezNZD2,80822,80502,80342,80522,7833
Dinarul sârbescRSD0,04070,04080,04080,04090,0409
Hryvna ucraineanăUAH0,18110,18170,18100,18080,1795
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,20631,21051,20861,20761,2029
Kuna croatăHRK0,64220,64470,64350,64510,6438
Bahtul thailandez THB0,14070,14050,14010,13980,1387
Gramul de aurXAU229,4268233,5122240,4606236,0469234,1367
DSTXDR6,03356,05716,05266,05896,0412
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile