Cursul de schimb

Leu (RON)


10 oct.201911 oct.201914 oct.201915 oct.201916 oct.2019
Dolarul australianAUD2,91302,93302,90962,91962,9024
Leva bulgăreascăBGN2,42852,43282,43052,42982,4305
Dolarul canadianCAD3,23793,25383,25693,26183,2601
Francul elveţianCHF4,34274,32624,32794,32414,3166
Coroana cehăCZK0,18350,18410,18420,18400,1844
Coroana danezăDKK0,63590,63710,63650,63620,6363
Lira egipteanăEGP0,26480,26530,26500,26680,2654
EuroEUR4,74984,75824,75364,75244,7537
Lira sterlinăGBP5,27705,40035,40615,45505,4855
100 Forinţi maghiariHUF1,42411,43221,43281,42921,4276
100 Yeni japoneziJPY4,01103,99283,98263,98643,9652
Leul moldovenescMDL0,24540,24530,24510,24520,2464
Coroana norvegianăNOK0,47200,47460,47230,47200,4691
Zlotul polonezPLN1,09921,10361,10601,10571,1060
Rubla ruseascăRUB0,06650,06730,06700,06700,0670
Coroana suedezăSEK0,43740,43910,43790,43870,4398
Lira turceascăTRY0,73090,73580,72750,73060,7310
Dolarul americanUSD4,30744,31864,30724,31644,3082
Randul sud-african ZAR0,28470,28940,29050,29090,2874
Realul brazilianBRL1,04811,05071,04891,04631,0308
Renminbi-ul chinezescCNY0,60460,60890,60870,61000,6069
Rupia indianăINR0,06070,06080,06050,06040,0604
100 Woni sud-coreeniKRW0,36080,36480,36310,36400,3625
Peso-ul mexicanMXN0,22080,22250,22280,22380,2237
Dolarul neo-zeelandezNZD2,72622,73582,71102,71082,6973
Dinarul sârbescRSD0,04040,04050,04050,04050,0404
Hryvna ucraineanăUAH0,17500,17530,17570,17490,1735
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17271,17571,17271,17521,1730
Kuna croatăHRK0,63970,64060,63970,63920,6395
Bahtul thailandez THB0,14170,14210,14180,14210,1417
Gramul de aurXAU208,8708207,6010206,8906207,4267205,4935
DSTXDR5,89205,91455,90515,91605,9087
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile