Cursul de schimb

Leu (RON)


22 sep.202023 sep.202024 sep.202025 sep.202028 sep.2020
Dolarul australianAUD2,98542,96142,94512,95362,9469
Leva bulgăreascăBGN2,48432,48692,49112,49262,4903
Dolarul canadianCAD3,11013,11843,12403,13183,1243
Francul elveţianCHF4,51834,51534,52074,51374,5108
Coroana cehăCZK0,17930,18080,18030,18000,1793
Coroana danezăDKK0,65290,65350,65460,65470,6542
Lira egipteanăEGP0,26230,26310,26540,26540,2656
EuroEUR4,85904,86414,87224,87504,8705
Lira sterlinăGBP5,29105,29085,33095,33195,3758
100 Forinţi maghiariHUF1,34191,33731,33241,34301,3383
100 Yeni japoneziJPY3,96043,95543,97313,97133,9696
Leul moldovenescMDL0,24740,24810,24940,24970,2481
Coroana norvegianăNOK0,44360,44300,43670,43770,4380
Zlotul polonezPLN1,07811,08381,07591,07151,0695
Rubla ruseascăRUB0,05450,05440,05420,05410,0531
Coroana suedezăSEK0,46700,46560,46020,45840,4605
Lira turceascăTRY0,54130,54080,54370,55170,5369
Dolarul americanUSD4,14044,15294,18834,18744,1828
Randul sud-african ZAR0,24710,24630,24550,24650,2437
Realul brazilianBRL0,76470,75890,74880,76000,7520
Renminbi-ul chinezescCNY0,61030,61180,61340,61350,6136
Rupia indianăINR0,05630,05650,05670,05680,0568
100 Woni sud-coreeniKRW0,35630,35740,35660,35640,3571
Peso-ul mexicanMXN0,19370,19040,18640,18840,1871
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75982,74132,72992,74832,7397
Dinarul sârbescRSD0,04130,04140,04140,04150,0414
Hryvna ucraineanăUAH0,14690,14730,14830,14810,1478
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,12721,13061,14021,14001,1388
Kuna croatăHRK0,64410,64450,64500,64570,6452
Bahtul thailandez THB0,13200,13200,13240,13260,1318
Gramul de aurXAU253,3349252,2762249,2556251,0994249,1178
DSTXDR5,83795,84805,87895,87955,8789
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile