Cursul de schimb

Leu (RON)


26 oct.202027 oct.202028 oct.202029 oct.202030 oct.2020
Dolarul australianAUD2,94302,94002,94272,93082,9377
Leva bulgăreascăBGN2,49162,49212,49232,49242,4922
Dolarul canadianCAD3,12943,13113,13573,12213,1343
Francul elveţianCHF4,54734,53764,55484,56414,5595
Coroana cehăCZK0,17860,17820,17770,17790,1785
Coroana danezăDKK0,65490,65510,65500,65460,6545
Lira egipteanăEGP0,26240,26230,26470,26490,2660
EuroEUR4,87314,87414,87464,87474,8743
Lira sterlinăGBP5,38885,37425,38815,40165,4111
100 Forinţi maghiariHUF1,33521,33491,32731,32201,3269
100 Yeni japoneziJPY3,93253,94203,98513,99524,0006
Leul moldovenescMDL0,24120,24220,24180,24390,2444
Coroana norvegianăNOK0,44580,44900,44520,44000,4377
Zlotul polonezPLN1,06461,06251,05411,05111,0547
Rubla ruseascăRUB0,05390,05390,05290,05240,0527
Coroana suedezăSEK0,47170,47250,47090,46850,4694
Lira turceascăTRY0,51140,50610,50030,49950,5008
Dolarul americanUSD4,12244,12644,15254,15884,1768
Randul sud-african ZAR0,25380,25620,25350,25300,2560
Realul brazilianBRL0,73360,73370,72770,72370,7227
Renminbi-ul chinezescCNY0,61520,61470,61880,61990,6244
Rupia indianăINR0,05570,05600,05620,05580,0560
100 Woni sud-coreeniKRW0,36470,36640,36560,36680,3683
Peso-ul mexicanMXN0,19610,19740,19480,19420,1954
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75962,76042,76722,76092,7694
Dinarul sârbescRSD0,04140,04150,04150,04150,0414
Hryvna ucraineanăUAH0,14550,14550,14610,14620,1468
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,12241,12341,13051,13221,1371
Kuna croatăHRK0,64300,64370,64360,64370,6438
Bahtul thailandez THB0,13180,13210,13310,13310,1340
Gramul de aurXAU252,3262252,0199253,0990251,2556251,6793
DSTXDR5,84295,84515,87085,87805,8944
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile